Slavenību vēsture

Slavenības un slava vienmēr ir bijusi tā lieta, kas ļauj cilvēkiem iegūt sev sekotājus un tādā veidā rādīt citiem priekšstatu un arī iegūt bagātību un visu pārējo, kas nāk līdzi ar slavu, sākot no atpazīstamības un beidzot ar varu. Jau senajā Romā slaveni kara vadoņi, atlēti un mākslinieki bija slaveni pēc mūsdienu standartiem, jo cilvēki viņiem deva dažādas lietas par brīvu lai tikai varētu iegūt uzmanību, ko tad viņu slava arī viņiem sniedza. Tajā laikā slaveni kara vadoņi, kā Jūlijs Cēzars parādījās vēl savas dzīves laikā uz monētām un viņu vārdā tika veidotas dažādas statujas, lai parādītu pārējai tautai, ka kara vadonis ja viņš ir veiksmīgs būs slavens un iekārots un tāpēc piesaistītu vēl vairāk cilvēku. Slavenības vienmēr ir bijušas atpazīstamas un jau kopš seniem laikiem slaveni cilvēki parasti uzturējās citu slavenu cilvēku sabiedrībā un tādā veidā vēl vairāk uzturot savu statusu, jo citi cilvēki gan klačojot gan arī aprunājot šīs slavenības tad arī parasti pieminēja tos cilvēku, ar ko viņi kopā uzturas un ja šie cilvēki arī bija slavenības un publikai pazīstami, tad šīs sarunas bija vēl daudz interesantākas.

Tā līdz pat 18. vai 19. gadsimtam, lai gan slavenības bija, tomēr to izplatība bija visai maza, jo nebija plašsaziņas līdzekļi, televīzija un radio, kas tad arī nodotu šīs ziņas daudz lielākam cilvēku daudzumam nevis tikai tuvējā apkārtnē esošajiem cilvēkiem. Ar televīzijas, radio un vēlāk arī interneta palīdzību slavenību statusu pēkšņi ieguva milzīgs daudzums cilvēku un arī parādījās pirmās super slavenības, kā Bītli, Elviss Preslijs, vai Merlina Monro, kas visi bija mākslinieki un prata iegūt milzīgus sekotāju pūļus. Mūsdienās, protams, slavenības ir vēl lielākas un spēcīgākas, kā jebkad un internets ir devis iesēju iegūt neiedomājami daudz sekotājus un tas notiek ne tikai vairāku gadu desmitu laikā, bet gan mēnešu un pat dienu laikā, jo tādi termini, kā “vīrusveidīga slava” nu jau ir plaši zināmi un tas būtībā nozīmē to, ka viens video, raksts vai dziesma var iegūt vīrusveidīgu izplatīšanās ātrumu un dažu dienu vai nedēļu laikā saņemt desmitiem miljonu skatījumu no daudz un dažādiem cilvēkiem un padarīt šo cilvēku momentāni slavenu.

Ar katru jaunu tehnoloģiju attīstību aizvien ātrāk un ātrāk notika slavenību un slavas attīstība, jo, piemēram, pirms filmām un televīzijas aktieri pārsvarā bija nezināmi un pat sākumā filmu industrija negribēja parādīt aktieru vārdus, jo baidījās, ka tie pieprasīs lielākas algas no šīs slavas, ko tad viņi iegūs. Bet, kā jau mēs zinām, tad tagadējie filmu, seriālu un raidījumu aktieri ir vieni no visslavenākajiem cilvēkiem ar sejām un balsīm, kas ir atpazīstamas visā pasaulē. Un tas tā it sevišķi ir ar Holivudas zvaigznēm, jo Holivudas filmas tiek rādītas visā pasaulē un tāpēc arī šie cilvēki ir zināmi visur, kur tad šīs filmas tiek rādītas. Visticamāk, ka slavenību statusu nākotnē būs iegūt vēl vieglāk un, tehnoloģiju attīstības ļaus mums sekot līdzi savām iemīļotajām slavenībām katru dienu gan skatoties video gan intervijas gan arī lasot dažādus rakstus blogos un plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos.