Slavenība no slavas

Pēdējā laikā ar dažādu mēdiju aizvien plašāku un plašāku izplatību ir redzams tas, ka daudzas slavenības paliek slavenas bez jebkāda acīm redzama iemesla un tad šādi cilvēki, kad ir slaveni tikai tāpēc, ka viņi ir dzīvi tiek saukti par slavenībām, kas ir slavenas tāpēc, ka ir slavenas. Parasti šajā cilvēku grupā ietilpst īsto slavenību otrās pusītes un cilvēki, kas vienkārši ir palikuši slaveni no tā, ka viņi uzjautrina vai arī izklaidē cilvēkus nevis no saviem talantiem, stila, izskata vai mākslinieciskās izteiksmes. Tieši tāpēc arī, lai gan šādas slavenības parasti tiek visai plaši aprunātas, tad tomēr patiesībā aiz viņām nav nekādas vērtības un viņi ir ieguvuši savu slavu tikai pateicoties kāda veiksmei un kaut kādā veidā ir iemācījušies šo slavu noturēt.

Agrākos laikos, lai iegūtu slavenības statusu cilvēkam vajadzēja būt kādiem speciāliem talantiem vai arī viņam vajadzēja sasniegt kaut ko nozīmīgu, pretējā gadījumā viņam nebija iespējams iegūt sev šos sekotājus un fanus. Bet mūsdienās, kad televīzija un internets ir devis iespēju ikvienam tur parādīties, tad pat cilvēki, kuriem nav nekādi īpaši talanti tad arī ir spējuši iegūt slavenības statusu. Šeit parasti tiek minēti tādi cilvēki, kā Nikola Ričija vai Perisa Hiltone vai tā pati Kardašiana ar visu savu ģimeni, kur neviens no šiem cilvēkiem nav īpaši talantīgs nevienā jomā, bet kaut kādā veidā viņiem tik un tā izdodas piesaistīt skatītāju un fanu uzmanību esot pavisam savādākiem, ākstoties un mēģinot tikai pacelt savus reitingus un iegūt to, lai citi par viņiem runātu. Pamatā šāda rīcība kādreiz tiktu nosodīta, jo teorētiski, ja tev nav nekādi talanti, tad tev arī nevajadzētu iegūt šādu slavenības statusu, bet tā, kā mūsdienās arī vienkārša izklaide ir vajadzīga, tad šie cilvēki pamatā ir tie, kas mūs spēj izklaidēt un padara dzīvi mazliet nenopietnāku. Noteikti, ka šī izklaide nav no tām labākajām, bet vismaz pašas šīs sudo slavenības jūtas labi un acīm redzot arī visi tie, kas uz viņām skatās jūtas labi sekojot un uzskatot viņus par slavenībām.
No otras puses atkal var teikt, ka ja jau šie cilvēki māk iegūt tik daudz un dažādus sekotājus un līdzjutējus, tad viņiem kaut kāds talants ir, jo mēs, visi pārējie, šādas lietas nemākam un tāpēc nevar gluži teikt, ka slavenība nāk no nekā, jo pat tad, ja šiem cilvēkiem paveicas un viņi kļūst slaveni no veiksmes vai arī, jo tiek asociēti ar kādu citu slavenību, tomēr ja viņiem izdodas noturēt šo slavu un pat to vēl celt tad kaut kāds talants viņiem arī ir! Tas nozīmē pat tad, ja šie cilvēki ir ieguvuši slavu nepelnīti, viņi tomēr ir spējuši šo slavu saglabāt un ieintriģēt cilvēku vai nu ar savu personību, tām lietām, ko viņi dara vai arī kādiem citiem niekiem, ko tad arī plašāka publika var apskatīt. Un galu galā nav starpība, kā tu esi kļuvis slavens, galvenais, ka tu esi slavens, jo šādi tu vari iegūt kontaktus, varu un arī, protams, naudu, ko noteikti tev maksās dažādi uzņēmumi un reklāmas aģentūras, lai no tevis mēģinātu nopelnīt naudu.