Kas ir slava un slavenības?

Slava un slavenības ir viena no tām tēmām, ko mēs ikdienā neapdomājam, bet katru dienu plašsaziņas līdzekļos mēs varam redzēt gan filmu zvaigznes gan mūziķus, gan arī politiķu, biznesmeņus un sportistus, kas tad visi ir ieguvuši slavenības statusu un kuriem seko miljoniem cilvēku katram viņu solim. Lai kļūtu par slavenību cilvēkam ir nepieciešams būt zināmam starp kādu cilvēku loku un tieši tāpēc arī mūziķi, sportisti un filmu zvaigznes parasti ir visatpazīstamākās slavenības, jo mēs šos cilvēkus redzam un dzirdam katru dienu un tāpēc arī mums interesē, ko viņi dara, kā viņi ir panākuši savu slavu un kā viņi to notur. Pasaulē ir ļoti daudz slavenu cilvēku šī vārda pašā pamata nozīmē, jo, ja tev it jau vairāki simti sekotāju, tad tu teorētiski jau skaities slavens, bet lai tu būtu zināms visā pasaulē tev nepietiks vien ar dažiem simtiem vai dažiem tūkstošiem sekotāju, bet tev vajadzēs miljoniem sekotāju jeb fanu, kas tad arī sekos līdzi tavai dzīvei, tavai mākslai vari arī biznesam un pamatā ņems tevi, kā savu piemēru dažādās dzīves situācijās.

Par slavenību var kļūt visdažādākie cilvēki sākot no vienkārši fiziski skaistiem cilvēkiem līdz intelektuāļiem un pat tādiem, kas māk daudz ākstīties. Nav nozīmēs, kādā veidā cilvēks iegūst sev šos sekotājus, galvenais ir tas, ka viņš tos ir ieguvis un tādā veidā viņam uzreiz paveras daudz un dažādas jaunas iesējas, kā gan nopelnīt naudu, gan arī savu slavenības statusu izplatīt vēl tālāk. Ir dažādi slavenību veidi sākot no tiešām talantīgiem cilvēkiem līdz tādiem, kas ir vienkārši slaveni tāpēc, ka viņi ir slaveni un pat tādas slavenības, kas ieguvušas savus sekotājus dažādu muļķību dēļ, bet tik un tā viņiem šie cilvēki seko un tāpēc viņiem ir dotas dažādas priekšrocības, ko tad viņi arī var izmantot. Slavenības statuss parasti nav mūžīgs, un, lai gan, ja cilvēks jau ir bijis slavens, tad tomēr viņš arī paliks visu savu tā laika fanu atmiņā, tomēr slavenības statusu var viegli zaudēt izdarot pāris nepareizas lietas, kas šiem taviem sekotājiem vienkārši nepatīk.

Slavenībām seko līdzi lielākā daļa cilvēku un parasti katram cilvēkam ir kāds viens vai daži cilvēki, uz kuru viņš skatās un seko līdzi viņa darbībām un tādā veidā tad arī ir iegūst šo slavenības statusu. Protams, ir cilvēki, kas apzināti mēģina iegūt slavenības statusu izrādoties, uzņemot dažādas filmas un seriālus vai arī veidojot mūziku, bet bieži vien šis slavenības statuss nāk pats no sevis un to nav nemaz tik vienkārši iegūt, bet ja notiek apstākļu sakritība tad tu vari kļūt slavens burtiski vienas dienas laikā. Un tur pretī, kāds cits var censties visu savu dzīvi un tik un tā nesasniegt šādu slavenības statusu un iegūt savus sekotājus.
Ir dažādi slavenību veidi, un statusi, sākot no lokālajām un tā sauktajām mikro slavenībām, kur pietiek vien ar pāris simtiem sekotāju, kas uz tevi un tavām darbībām nemitīgi noskatās un seko tām līdzi. Šīs mikro slavenības parasti nav super bagātas, bet ar šiem dažiem simtiem sekotāju ir pietiekami, lai iegūtu naudu ikdienas vajadzībām. Tad nākošā kategorija jau ir mini slavenības, kurām jau ir vairāki tūkstoši vai pat desmit tūkstoši sekotāju, bet kas vēl jo projām nevar tikt uzskatītas par tiešām lielām un nopietnām slavenībām. Šādi cilvēki jau parasti var diezgan labi dzīvot no naudas, ko iegūst no saviem sekotājiem vai nu radot viņiem mākslu vai arī biznesus un pārdodot kādas preces vai pakalpojumus. Tālāk tad jau ir vienkārši slavenība, kurai parasti seko no vairākiem desmitiem tūkstošu sekotāju līdz pat miljonam sekotāju un šie cilvēki jau ir pietiekami plaši pazīstami, lai liela daļa no populācijas zinātu, kas viņi ir un ar šādu sekotāju loku jau ir iespējams iegūt pat vairākus miljonus dolāru un dzīvot tiešām, kā slavenība. Bet vēl pastāv arī tā saucamās super-slavenības, kurām ir izdevies savākt pat vairākus desmitus vai simtus miljonu sekotāju, un tad arī no šiem cilvēkiem ir iespējams iegūt pietiekoši daudz līdzekļus un uzmanību lai teju vai visa pasaule zinātu šos cilvēkus. Super slavenības ir visās slavas jomās sākot no mūziķiem līdz filmu zvaigznēm, bet pamatā šie cilvēki tad arī ir ļoti ekskluzīvi un, viņi uzturas parasti tikai citu slavenu vai bagātu cilvēku lokā.