15 slavas minūtes

Šī frāze 15 slavas minūtes ir nākusi no Endija Vorhola, kurš bija Amerikāņu mākslinieks un kinorežisors un kurš šo frāzi izdomāja, lai parādītu to, kā nākotnē ikvienam būs iespējams kļūt par slavenību, bet tas notiks tikai uz īsu laika posmu, jeb šīm 15 minūtēm. Endijs šo teicienu bija domājis tādā kontekstā, ka mūsdienu plašsaziņas līdzekļi ir radījuši tādu ekosistēmu, kur cilvēkiem ir iespējams kļūt slaveniem dažu dienu laikā un tad arī iegūt šos dažus slavas mirkļus pat tad, ja tu neko nozīmīgu patiesībā nemaz neesi sasniedzis. Tieši mūsdienu sociālie mēdiji, blogi un interneta slavenības arī varētu būt tās, ko Endijs ar šo savu teicienu bija domājis, jo mūsdienās vēl izteiktāk, kā jebkad agrāk slavenības iegūst plašu interneta skatītāju uzmanību, bet tikai līdz brīdim, kas uzrodas kaut kas interesantāk ko tad arī apskatīt. Padomājiet, kaut vai par pēdējā laika masu hītiem, kā SPY ar savu Gangnam Style vai arī Harlem shake dziesmu, kas arī kļuva ļoti ātri ļoti populāra. Tad tāpat notika arī ar “What does the fox say” kas arī bija viens hīts, kas padarīja tā radītāju pasaules slavenu, bet tikai uz īsu brīdi līdz atkal notika kaut kas interesants un cilvēki sāka pievērst uzmanību citām lietām.

Mēs visi taču gribam kļūt slaveni, kaut vai tas būtu uz īsu brīdi, jo tādā veidā mēs iegūtu cilvēku uzmanību, mediju uzmanību un daudz, dažādu iespēju satikt slavenus cilvēkus un iegūt viņu kontaktus. Šādā veidā iegūstot slavu kaut vai uz īsu laiku būtu iespējams pēc tam nākotnē šo bijušo slavu izmantot, lai varētu panākt dažādas sev vēlamas lietas un ietekmēt savas dzīves gājumu. Protams, lai gan mūsdienās ir iespējams kļūt slavenam teju vai vienas nakts laikā, tomēr to ir spējuši izdarīt tikai ļoti maz cilvēku un pamatā vēl jo projām tad arī ir galvenās slavenības, kas tad arī valdā pār plašsaziņas līdzekļiem un kuru dzīves tiek nemitīgi aprunātas.

Ar blogiem un interneta mikroblogošanas platformām toties daudziem cilvēkiem ir izdevies iegūt nevis 15 minūšu slavu, bet gan būt slavenam starp mazu cilvēku kopumu, kuri tad arī tev seko un klausās tajā kas tev ir sakāms. Šādā veidā mēs visi varam būt mikro slavenības un atliek tikai izdarīt kaut ko interesantu vai aizraujošu, kas patiktu citiem cilvēkiem un tad arī būs iespējams iegūt savu slavas mirkli!